Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Wynajem samochodówWynajem samochodów osobowych czy też wynajem busów staje się coraz bardziej popularną usługą, zwłaszcza w okresie, kiedy to potrzebujemy transportu w bardziej odległe miejsca, niż codzienny wypad do miasta na zakupy. Zainteresowanie tego typu ofertami rośnie, ale warto najpierw poznać obowiązujące zasady i ceny, jakimi kierują się dane firmy.

Jakie warunki należy spełnić, jeśli chodzi o wynajem samochodów osobowych czy też busów?

Niestety, ale każdy biznes kieruje się własnymi zasadami i wymaganiami. Aby doszło w ogóle do finalizacji usługi, klient musi spełnić wszystkie kryteria bez wyjątku. Posiadanie prawo jazdy jest oczywiście koniecznością, ale najczęściej potrzebny jest jeszcze drugi dokument tożsamości. Bardzo często firmy dla własnego bezpieczeństwa wymagają, aby osoba chcąca wynająć samochód, miała prawo jazdy już od co najmniej roku. Nie bez znaczenia jest również możliwość utraty ważności prawo jazdy w czasie trwania oferowanej usługi. Jeśli chodzi o czas wynajmowania auta, to nie ma tutaj jakiś istotnych restrykcji, ponieważ można wynająć samochód nawet na jeden dzień czy kilka godzin. Najczęściej jednak wynajem samochodów osobowych wiąże się z dłuższym okresem czasowym, dlatego też należy poszukać najdogodniejszej dla nas oferty, aby później nie żałować wydanych pieniędzy. Cenniki odnośnie wynajmu są zazwyczaj ogólnodostępne na stronach internetowych poszczególnych firm oferujących tego typu usługi.

Czym kierować się przy wyborze wynajmowanego auta?

Jedną z najlepszych opcji, jest skorzystanie z wyszukiwarek internetowych, które zaprezentują nam cały wachlarz dostępnych ofert. Jednak należy brać pod uwagę tylko sprawdzone i wiarygodne firmy. Powinniśmy mieć przejrzysty wgląd w warunki wynajmu, aby móc wybrać najodpowiedniejszą dla nasz ofertę, która spełni nasze oczekiwania. Oczywiście bardzo duże znaczenie mają także ceny, a te mogą być zmienne i najczęściej obserwuje się duże przeskoki cenowe. Jak wiadomo, każdemu zależy na atrakcyjnych cenach, wiec wato poświecić trochę czasu na znalezienie satysfakcjonującej oferty. Możemy liczyć nawet na zniżkę, jeśli wybierzemy wypożyczalnie samochodów i busów osobowych współpracujące z liniami lotniczymi. Po dokonaniu konkretnego wyboru, należy ustalić odpowiedni dla siebie termin, ponieważ może się okazać, że wybrane auto nie będzie dostępne w określonym przedziale czasowym.

Odbiór samochodu

Zanim potwierdzimy odbiór samochodu, to warto sprawdzić na własną rękę daną firmę, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z nieuczciwością. Niezależnie o tego czy chodzi o wynajęcie busa, czy też wynajęcie samochodu osobowego, to do samego odbioru wystarczy praktycznie okazanie się już na miejscu dokumentem tożsamości. Odebrać auto można także poza placówką firmy, czyli przed hotelem czy na lotnisku. Finalizacja usługi jest także możliwa poza godzinami pracy firmy, jeśli nie pasują nam wyznaczone godziny odbioru, jednak w tym przypadku musimy się liczyć jednak z dodatkową opłatą. Zanim odbierzemy kluczyki i odjedziemy swoim "nowym" autem, należy przeprowadzić samodzielną kontrolę, czyli sprawdzić stan wyposażenia, który musi być zgodny z tym, co jest zawarte w umowie. To samo dotyczy wszystkich parametrów, które gwarantuje firma. Wygląd samochodu w dniu wypożyczania także ma znaczenie, jak również sprawność i bezpieczeństwo auta. Jeśli coś nas zaniepokoi lub będziemy mieć wątpliwości co do jakości oferowanych usług, to nie wahajmy się przed poinformowaniem o tym przedstawiciela firmy, czy nawet przed całkowitą zmianą modelu. Nikt z nas nie chciałby być przecież niesprawiedliwie osądzony o obniżenie wartość wynajmowanego samochodu.