Korzyści - skup samochodów

Skup samochodówSkup samochodów jest ciekawą i nowoczesna alternatywą dla komisu samochodowego oraz usiłowania sprzedaży samochodu na własną rękę.

Taki skup pozwala nam na sprzedanie samochodu od razu, bez szukania kupców oraz oddawania auta do myjni. Skupy samochodowe są profesjonalnymi firmami, które specjalizują się w szybkim przeprowadzaniu transakcji kupna i sprzedaży. Wszystko odbywa się bez zbędnych formalności, podpisywana jest jedynie umowa sprzedaży auta. Minimalna ilość formalności to jednak nie wszystko. Skupy samochodów są zainteresowane każdym samochodem osobowym, bo najczęściej prowadzą ich właśnie skup.

Jeśli jednak mamy do sprzedania auto ciężarowe, części do samochodów czy naczepę, skup skontaktuje nas z zaprzyjaźnioną firmą, która zajmuje się świadczeniem tego typu usług. Sprzedając samochód w skupie oszczędzamy ma myjni i mechaniku. Pracownicy kupią od nas samochód w dokładnie takim stanie, w jakim znajduje się on obecnie. Nie ma potrzeby wcześniejszego naprawiania czy mycia samochodu. To bardzo ułatwia cały proces sprzedaży wyraźnie go przyspiesza. Wiele osób bardzo ceni sobie również to, w jaki sposób odbywa się współpraca z takim skupem. Transakcję rozpoczyna właściciele samochodu poprzez skontaktowanie się ze skupem.

Transakcja w skupie samochodów

Może on pojawić się w firmie osobiście, zadzwonić lub wysłać maila z zapytaniem. Wiele stron internetowych skupów aut posiada nowoczesne i wygodne formularze, które wystarczy wypełnić. Następnie pracownik skupu kontaktuje się z właścicielem samochodu i przeprowadza krótką ankietę na temat auta. Musi pozyskać informacje na temat marki samochodu, modelu, rocznika, przebiegu czy ogólnego stanu technicznego. Nie należy ukrywać żadnych wad samochodu oraz tego, że jest niesprawny. Pracownicy skupu pojawią się w umówionym miejscu z własnym transportem, ale nie obciążą klienta żadnymi, dodatkowymi kosztami. Cała transakcja przebiega w trakcie jednego spotkania, które trwa około pół godziny i kończy się przekazaniem pieniędzy lub podaniem numeru konta, na jakie należy je przelać.