Obsługa księgowa firmy

Obsługa księgowości firmyKsięgowość firmy spędza sen z powiek wielu biznesmenom, zarówno początkujących jak i tym, którzy już od dawna działają na rynku. Prowadzenie księgowości przedsiębiorstwa nie jest proste.

Nawet księgowość uproszczona może być skomplikowana dla niewprawnych. Na szczęście dziś nie musimy samodzielnie borykać się z wypełnianiem księgi przychodów i rozchodów i innych dokumentów. Obecnie można skorzystać z pomocy specjalistów, dla których praca z księgami handlowymi to codzienność.

Powierzając księgowość swojej firmy w ręce ekspertów zyskujemy nie tylko więcej czasu na zajęcie się działalnością, ale również gwarantuje nam to poczucie, że unikniemy wielu błędów, które moglibyśmy sami popełnić. Usługi księgowe to jednak nie tylko wypełnianie księgi przychodów i rozchodów.

Usługi księgowe

Nowoczesne biura rachunkowe zajmują się również ewidencjonowaniem sprzedaży i zakupów, rozliczanie transakcji importu i eksportu towarów, korygowaniem błędów w księgach handlowych, wspieraniem w odzyskiwaniu podatku VAT, ewidencjonowaniem przychodów jak również reprezentowaniem firm swoich klientów w czasie kontroli z różnych instytucji.

Pełna księgowość i uproszczona księgowość

Czeka Cię kontrola z ZUS czy Państwowej Inspekcji Pracy? Nie musisz się niczego obawiać. Mając przy sobie eksperta na pewno poczujesz się pewniej. Kolejnym obszarem usług współczesnych biur rachunkowych są profesjonalne usługi kadrowo-płacowe. Obsługa działów personalnych również wchodzi w zakres świadczeń tego typu firm. Zajmują się one między innymi prowadzeniem akt osobowych pracowników, sporządzaniem i aktualizacją rejestru badań lekarskich osób zatrudnionych oraz sporządzanie umów, na podstawie których zatrudnieni są pracownicy w firmie. z kolei obsługa płacowa obejmuje tworzenie list płacowych pracowników, ewidencjonowanie ich nieobecności w pracy, tworzenie i przesyłanie do ZUS deklaracji rozliczeniowych jak również wypełnianie druków PIT.

Biura rachunkowe proponują swoim klientom także profesjonalne usługi doradcze i finansowe. Zajmują się sporządzaniem bilansów, raportów i analiz wskaźnikowych.