Oferta skupu samochodowego

Skup samochodów - ofertaNowoczesne skupy samochodów przedstawiają swoim klientom coraz to ciekawsze oferty. Podstawowa to oczywiście profesjonalny odkup samochodów, głównie osobowych. Powstaje również spora ilość skupów samochodów ciężarowych oraz skupów, które zajmują się odkupem naczep czy części do samochodów.

Sprzedawanie samochodów w takim skupie jest szybkie i wygodne. Skupy wychodzą z założenia, że transakcja powinna przebiegać szybko i sprawnie. Dlatego właśnie stawiają na minimum formalności. Transakcję rozpoczyna klient, który chce sprzedać w skupie samochód.

Kontaktuje się on ze skupem i udziela podstawowych informacji na temat samochodu. Ważna jest jego marka, model, rocznik, przebieg oraz ogólny stan techniczny. Bardzo ważne jest tez udzielenie informacji na temat sprawności samochodu. Nowoczesne skupy są zainteresowane autem w każdym stanie, również samochodem niesprawnym. Wtedy pracownicy skupu zjawiają się po niego z własnym transportem, nie obciążając klienta żadnymi, dodatkowymi kosztami za takie holowanie. Umówienie na spotkanie jest momentem, gdy zaczyna się realna transakcja. Pracownicy skupu dbają jednak o własne bezpieczeństwo i na spotkanie wybierają miejsca, gdzie przebywają inni ludzie: parkingi przez marketami czy biurowcami. Nie zgadzają się na spotkania na opuszczonych, leśnych parkingach czy stacjach benzynowych na trasie.

Spotkanie jest zazwyczaj pierwszym i jedynym, ponieważ wszelkie formalności załatwiane są w przeciągu godziny. Na spotkaniu ma miejsce oglądanie samochodu. oględziny mają na celu głównie potwierdzenie słów właściciela samochodu jak również ustalenie ceny za auto. Negocjacje trwają tak długo, aż obie strony dojdą do porozumienia. Zadowolony musi być zarówno klient jak i pracownicy skupu. Gdy cena zostanie ustalona, należy zadecydować, jak zostaną przekazane pieniądze. Skupy oferują odkup aut za gotówkę, ale klient może wybrać również wygodny przelew bankowy, aby klient nie musiał udawać się w podróż do domu z tak dużą gotówką, co bywa bardzo ryzykowne.