Szkolenia i kursy języka angielskiego

Szkolenia i kursy języka angielskiegoJęzyk angielski to inwestycja w przyszłość: z pewnością każdy z nas przynajmniej raz słyszał w życiu te słowa, zarówno w szkole jak i później, w życiu zawodowym. Czas pokazał, że jest w nich sporo prawdy i to nie tylko ze względu na przenikanie wielu angielskich słów do naszego języka potocznego.

Jest tak również z powodu możliwości komunikowania się oraz rozumienia treści w języku angielskim: książek, ogłoszeń czy artykułów. Jego znajomość przydaje się w wielu dziedzinach życia, zarówno w pracy jak i na co dzień.

Książka w oryginale, czyli w języku angielskim, instrukcja tylko po angielsku czy mail od zagranicznego klienta, zachęcający do współpracy z jego firmą: w tych i innych sytuacjach język angielski wydaje się nieoceniony. Jest jednym z najważniejszych przedmiotów w szkole, a matura z języka obcego jest obowiązkowa. Choć młodzi ludzie mają dość szeroki ich wybór, zazwyczaj decydują się właśnie na język angielski. Kolejne spotkanie z nim ma miejsce na studiach w postaci obowiązkowych lektoratów z języka obcego. Studenci chętnie wybierają właśnie zajęcia z angielskiego. Ćwiczenia są ukierunkowane na poznawanie zwrotów, zwianych z kierunkiem studiów.

Żacy poznają więc specjalistyczne słownictwo z zakresu medycyny, prawa, dziennikarstwa, psychologii, inżynierii chemicznej czy biotechnologii. Wiele osób uważa, że edukacja może zakończyć się na studiach i taka znajomość angielskiego okaże się wystarczająca. W wielu przypadkach to jednak za mało, ponieważ nigdy nie mamy pewności, jakiego stopnia zaawansowania będzie oczekiwała od nas przyszła praca. Być może będziemy mieć ochotę przeczytać książkę ulubionego autora w oryginale lub wybrać się na film do kina, będąc za granicą na wakacjach. Wtedy znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie okazuje się nieoceniona.

Jak dorośli mogą ją poprawiać, pracując, wychowując dzieci i zajmując się domem? Można oczywiście wybrać się na kursy lub zdecydować się na lekcje indywidualne. Jeśli zbierze się większa grupa znajomych, możemy pokusić się o stworzenie grupy. Nauka w gronie przyjaciół będzie o wiele przyjemniejsza i mniej stresująca. Znakomitym rozwiązaniem są także kursy angielskiego dla firm, organizowane w coraz większej ilości przedsiębiorstw i to z każdej branży. Mogą obejmować osoby, zatrudnione tylko w konkretnym dziale lub stanowić kurs otwarty: dla każdego zainteresowanego.

Pracodawcy coraz chętniej inwestują w rozwój kompetencji swojej kadry, a pracownicy na tym korzystają. Kursy języka angielskiego dla firm organizowane są przez różnego rodzaju szkoły językowe, proponujące lekcje elastycznie dopasowane do możliwości i potrzeb pracowników. Kursy taki rozpoczyna się testem, który pozwoli na ocenienie stopnia zaawansowania, na jakim obecnie znajdują się uczestnicy. Dzięki temu nauczyciel będzie mógł opracować program kursu, odpowiadający potrzebom swoich uczniów. Kursy języka angielskiego dla firm to doskonały sposób na poprawianie swojej znajomości języka, samorozwój oraz na lepsze poznanie swoich kolegów i koleżanek z pracy. W wielu przypadkach pracodawca dokłada się finansowo do szkolenia, co pozwala pracownikowi na poprawianie swojej wiedzy niewielkim kosztem. Dla wielu osób to dodatkowa motywacja do nauki języka angielskiego.