Transakcje w skupie aut

Transakcje w skupie autSkup aut proponuje swoim klientom zazwyczaj wygodne i szybkie transakcje. Wszystkie formalności załatwiane są w takcie jednego spotkania, które trwa od 30 minut do godziny.

W trakcie jego trwania przeprowadzane są oględziny auta, mające na celu określić jego wartość. Ustalona cena nie jest jednak ostateczna, ponieważ dopiero później mają miejsce negocjacje, przeprowadzane pomiędzy pracownikami skupu a właścicielem auta.

Mają one na celu ustalenie kwoty, która będzie satysfakcjonowała obie strony. Dzięki temu skupy samochodów cieszą się poszanowaniem wśród odbiorców, ponieważ klient ma poczucie, że ma do czynienia z profesjonalistą, któremu zależy na indywidualnym podejściu do każdej transakcji.

Zakończenie negocjacji i ustalenie kwoty za samochód rozpoczyna kolejny etap spotkania, a mianowicie dopełnienie formalności. Transakcje w skupie samochodów są bezpieczne i całkowicie legalne. Opierają się o wygodną umowę kuna-sprzedaży. Podpisanie takiej umowy jest równoznaczne ze sprzedażą samochodu. Istotnym jej punktem jest metoda zapłaty za pojazd, np. skup samochodów Infocar preferuje płatność gotówką i jest przygotowany do przekazania pieniędzy na spotkaniu. Jeśli jednak klient obawia się powrotu do domu z taką sumą, skup bez problemu wykona przelew bankowy w ciągu kilku dni roboczych.

To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla firm, które w wielu przypadkach jednorazowo sprzedają kilka samochodów.

Skupy samochodów cieszą się rosnąca popularnością, stając się konkurencją dla metod tradycyjnych, takich jak bezpośrednia sprzedaż samochodów czy korzystanie z usług komisów. Z jednej trony łączą ich zalety, ale z drugiej eliminują wady powyższych rozwiązań. Podobnie jak sprzedaż bezpośrednia pozwalają na kontrolowanie całego procesu, ale znacznie go unowocześniają i przyspieszają. Podobnie jak w komisach samochodowych zdejmują z barków właściciela problem poszukiwania kupca, ale oferują najwyższa cenę za samochód, z uwzględnieniem stanowiska posiadacza auta, ale bez prowizji dla pośredników.