Wynajem samochodów bus dla firm

Wynajem busów dla firmWynajem samochodów bus dla firm

Każda prężnie działająca firma staje czasami przed koniecznością wysłania swoich pracowników na delegację. Może wiązać się to z dużymi wydatkami, ponieważ transport samochodami osobowymi wiąże się z dużym wydatkiem na paliwo. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajem busa, który może pomieścić nawet dziewięć osób.

Busa może prowadzić każdy

Nie trzeba mieć szczególnych kwalifikacji, aby kierować busem. W zupełności wystarczy posiadanie prawa jazdy kategorii B. Obecnie jest ono standardem, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem osoby, która podejmie się prowadzenia busa. Może być to jeden z pracowników, który w przeszłości miał już okazję jeździć takim pojazdem. Jest to rozwiązanie bardzo dogodne, ponieważ nie trzeba zatrudniać kierowcy, któremu należałoby zapewnić wyżywienie oraz zakwaterowanie na delegacji.

Wygoda pracowników

Wielu pracodawców dba o to, żeby zapewnić swoim podwładnym szybką i komfortową podróż. Wypożyczalnia busów udostępni nam pojazd, który będzie spełniał wysokie standardy. Wygodne siedzenia, klimatyzacja oraz urządzenia elektroniczne umilające podróż to tylko nieliczne z zalet, które posiadają nowoczesne busy z wypożyczalni. Także osoba kierująca pojazdem będzie posiadała udogodnienia, dzięki którym prowadzenie pojazdu będzie łatwe i przyjemne. Przede wszystkim znaczącą rolę odgrywa tutaj wysoki punkt siedzenia, wspomaganie kierownicy oraz system ABS. Te rozwiązania zapewniają również należyty poziom bezpieczeństwa pasażerom.

Wydajna i oszczędna jazda

Także pracodawca znacząco odczuje różnicę w przypadku, gdy wynajmie busa. Przede wszystkim okaże się, że dużo pieniędzy firmy zostało zaoszczędzone na kosztach paliwa. Dużo mniej benzyny zostanie zużyte w przypadku wynajmu jednego busa zamiast dwóch aut osobowych. Bardzo ważne jest, że nowoczesne busy są bardzo ekonomiczne i spalają mało paliwa. Jak wiadomo, wyjazdy służbowe nieraz zdarzają się bardzo często. Istnieje możliwość długoterminowego wynajmu busa, dzięki czemu można znacząco zaoszczędzić na kosztach podróży pracowników wysłanych na delegację.

Idealne rozwiązanie na wyjazdy zagraniczne

Czasami zdarzają się sytuacje, w których trzeba wysłać pracowników na wyjazd zagraniczny. Przy takiej ewentualności wynajem busa jest dużo bardziej rentowny. Pomijając kwestię oszczędności paliwa, nie trzeba będzie kupować kilku winiet na zagraniczne autostrady. Ma to znaczenie również przy podróżach krajowych, gdzie trzeba wnieść opłatę za jazdę autostradą. Busy wyposażone są w dużą przestrzeń bagażową, dzięki której pracownicy firmy będą mogli zmieścić swoje wszelkie bagaże oraz przewieźć średniej wielkości ładunek dla firmy, która będzie wizytowana. Ekonomika przedsiębiorstwa dla wielu jest kwestią kluczową, dlatego to rozwiązanie cieszy się niezwykle dużą popularnością.

Pojazd na wizytację

Wypożyczalnia samochodów osobowych czasem może nie dysponować odpowiednim pojazdem, którym moglibyśmy przyjąć gości z zagranicy. Czasami przyjeżdżają większe delegacje, którym trzeba zapewnić transport z lotniska oraz dojazd do hotelu. W takiej sytuacji również doskonale sprawdzi się wynajęcie busa. Wiele pojazdów tego typu pełni funkcje reprezentacyjne dzięki nowoczesnemu wyglądowi oraz bogatemu wyposażeniu. Z pewnością zagranicznym gościom podczas podróży niczego nie zabraknie. Stylowy bus doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy razem z wizytacją będziemy musieli udać się na branżową konferencję.

Dlaczego wynajem a nie zakup?

Zakup własnego busa dla firmy jest rozwiązaniem mało rentownym, ponieważ ceny takich pojazdów są stosunkowo wysokie. Ponadto należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, takimi jak konieczność wykupienia polisy ubezpieczeniowej oraz wydatki związane z utrzymaniem pojazdu w doskonałym stanie technicznym. Te sumy zdecydowanie mogą uszczuplić budżet firmy. Dlatego dużo korzystniej jest wynająć busa, nawet jeśli wypożyczenie będzie miało charakter długoterminowy. Koniecznością załatwiania wszelkich formalności obciążona będzie wtedy wypożyczalnia.